♥Rebeldemania Serbia♥
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

♥Rebeldemania Serbia♥

Rebeldemania Serbia
 
HomeHome  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 clase "08

Go down 
AuthorMessage
***DuLcE_RoBeRtA***
~Bronce~
~Bronce~
***DuLcE_RoBeRtA***


Female
Number of posts : 384
Age : 31
Location : ...sedmo nebo...
Registration date : 2008-09-05

clase "08 Empty
PostSubject: clase "08   clase "08 Icon_minitimeFri 14 Nov 2008 - 23:12

clase "08 Clase210


Godina je 2008.. Od odlaska prve generacije ucenika, medju kojima su bili i cuveni clanovi
popularne grupe RBD, dosta toga se promenilo u Elite Way skoli.. Skolovanje je postalo dostupno svim stalezima ljudi, a skola se samo razvijala i postajala sve bolje mesto za ucenike. Ipak, nakon finansijske
krize skola upada u razne probleme sto je dovodi pred zatvaranje. Sada je na ucenicima skole
da se izbore da mesto koje ih priprema za zivot nastavi da radi... Hoce li se pojaviti ta grupa
mladih,odvaznih ljudi koja ce biti spremna na sve kako bi skola nastavila sa postojanjem..
Oni ce po svaku cenu spreciti zatvaranje skole i zato ulaze u razna talent takmicanja,rade razne stvari kako bi sakupili novac potreban za skolu..
Tu ce istovremeno biti dosta ljubavnih,komicnih zavrzlama,ali i dosta misterija i spletki..
Jedan od problema novih ucenika ce biti i rivalska skola, koja ce na sve nacine pokusati da ih sabotira.
Kroz seriju ce prolaziti i stari likovi iz Buntovnika. Jedan od tih likova bice Lupita, koja ce sada raditi kao profesor u skoli.
Zamisao serije je nedeljna zabava,razonoda... Kao citanje dobre tinejdzerske knjige u delovima,sa novim, ali i starim likovima iz nase omiljene serije.



Glavni likovi:
Karla Fernandez - Ona je razmazena bogatasica, upisana u skolu protiv svoje volje. Mrzi ceo svet, spremna na sve da bi ostvarila svoje zamisli. Ipak, ima prelep glas i jedna je od najtalentovanijih ucenica u skoli.
Sonia Herrera - Sonia je dobra, ali povucena ucenica. Ima glas andjela, svira par instrumenata, ali krije nesto od svojih prijatelja i u poslednje vreme joj stalno pozli. Karla joj je vecni neprijatelj.
Sara Rios - Najpopularnija ucenica u skoli. Plemenita, ali ponekad pomalo uobrazena. Zaljubljuje se u Benija, koji je streber, te nije na njenom nivou, sto joj pravi problem.
Beni Oliver - Povucen i stidljiv, Beni je "najveci streber". Niko u skoli ga prihvata, ali se Sara zaljubljuje u njega, nakon sto shvata kako je emotivan u svojoj muzici.
Fran Perez - Skolski smeker i glavni sportista. Vecno je zaljubljen u Karlu, ali ga ona konstantno odbija. Takodje je jedan od najtalentovanijih ucenika u skoli.

Con
Lupita Fernandez - Lupe, sada bivsi clan RBD-a i profesor u Elite Way skoli, radi sve sto je u njenoj snazi da izvede svoje ucenike na pravi put, nakon sto je i ona sama imala tesku mladost. Krije razlog raspada RBD-a.
Alicia Salazar - Alicia je sada direktorka skole. Mnogo je ozbiljnija, ali i dalje bliska sa ucenicima skole. Kriza je pogadja.
y
Cris Alvarez - Skolski advokat koji radi na tome da skola ostane otvorena. Nakon sto buntovnici pokrenu razne akcije da bi ostavili skolu otvorenom, on pokusava da ih usmeri.
SEZONA 1:
Epizoda 1.1 / 10 "CUANDO ALGO TERMINA Y OTRO EMPIEZA MAL"
Epizoda 1.2 / 10 "CUANDO TUS LAGRIMAS DUELEN"
Epizoda 1.3 / 10 "CUANDO QUIERO TU AMOR"


Clase ‘08 1.01
~Cuando algo termina y otro empieza mal~

Buntovnik. Sada razumem svoje roditelje. Svaki osmeh na pomen te reci. Kada sam je kao mlada izgovarala, njima je bila bezvredna, ali ja sam znala sta znaci. Znala sam sta znaci biti spreman i boriti se za ono sto volis. Pa cak i ako zbog toga krsis sva pravila.
Buntovnik. To sam nekada bila ja.
Ovo je moja prica. I kao i svaka, ima svoj pocetak.


MEXICO – Elite Way School

“Mole se svi ucenici da se okupe u glavnom holu. Ponavljam, mole se svi ucenici da se okupe u holu.” , rece poznati glas direktorke Alicie Salazar.
Vec kroz par minuta, ucenici se uputise ka holu.

Toalet

“ Karla je takva gadura!!Prosto me sokira da ti to ne vidis. ”, rece mlada Sara Rios, dok je karminom prelazila preko svojih punih usana.
“Ne znam zasto si tako okrutna? Pa nikada ti nije nista uradila. ”, nastavi Sonia dok je izlazila iz kabine.
“Nije mi nista uradila?!! Da li si samo videla kako .. ” , rece Sara, ali se brzo zaustavi, videvsi da Sonii curi krv iz nosa.
“Soni, sta ti se desava?”, upita Sara, pomalo uplaseno.
Sonia se nasmeja.
“U cemu je stvar?”, upita zbunjeno.
Sara je odvuce do ogledala.
“Ma nije to nista.. Moram da idem.”, rece i otrca uzurbano.
Sara napravi smesnu grimasu, jos jednom se pogleda u ogledalo i uputi se ka holu.

Dvoriste

Karla se ogleda na ulaznim vratima i istovremeno razgovara telefonom. Ani i Luna je, kao i po obicaju, verno prate.
“Da, ali tata znas da sam oduvek htela taj auto.”,rece razmazeno.
Gospodin Fernandez, sa druge strane linije, rece nesto sto je naglo oraspolozi.
“Znala sam. Hvala tatice! Najbolji si. Ljubim.” , uskliknu Karla i sa visine pogleda svoje dve drugarice.
Ani i Luna se lazno nasmejase. Bio je to neki vid strahopostovanja.
“On je totalni kreten. Da mi nije kupio taj auto, pa.. Verovatno bih ga tuzila. Ali dosta o meni devojke. Sta ima u vasem zivotu?”, upita Karla.
“Pa ja sam juce…”, poce Ani veselo, ali je Karla prekinu.
“O boze, ovaj lak mi totalno dobro stoji.”
Ani utihnu i sve tri se uputise ka holu.

Dvoriste,teren

Toni dobacuje Franu loptu.
“Hajde Fran, mozes ti to!”, viknu Toni sa druge strane terena.
“Znam da mogu. To sam ipak ja.”, rece Fran sa osmehom na licu, ali mu Pedro izbija loptu i istovremeno daje gol. Svi mu cestitaju,a Fran iznervirano odlazi u svlacionicu. Toni krece za njim.

Svlacionica

Fran ulazi i iznervirano baca majcu na pod. Toni ulazi.
“Covece, nemoj da se nerviras zbog njega.”
“Pazi, kada ga budem dohvatio, slomicu mu vilicu. Kunem se!”, Fran je besneo.
Toni ga potapsa po ramenu i smiri ga.
“Hajde, malo o’ladi i idemo do hola. Imaju neko obavestenje. Bas me zanima sta ce nam sada reci.”, rece Toni.
Fran se nasmeja.
“Sta mogu da nam kazu. Verovatno su nam ukinuli jos neki izlet. U poslednje vreme, ova skola kao da propada.”

Direktorska kancelarija

Alicia sedi za stolom. Deluje zabrinuto. Lupita, nakon kucanja, ulazi sa hrpom papira.
“Kakvo je stanje u holu? ”, upita Alicia.
Lupita spusta papire na sto.
“Za sada je dobro, lagano se okupljaju, ali nakon informacije koju cemo im dati, sumnjam da ce tako i ostati.”, odgovara Lupita.
Alicia ustaje.
“Lupe, ti si ovde godinama. I sama znas koliko se Paskval borio pre mene, a tek znas koliko sam se ja borila da nasim ucenicima ovo bude pravi dom. Estrella se sve vise razvija, celnici su se prilicno dobro potrudili da uniste nas opstanak.”, rece Alicia, na ivici suza.
“Nemoj. Procice sve dobro.”, Lupita pokusa da je utesi.
Alicia duboko udahnu i rece “Vreme je.”
Obe napustise kancelariju.

Hol

Sve vise i vise ucenika se okuplja.
Sara kuca sms poruku, a Fran joj prilazi i ljubi je.
“Hej ti! Nisam te video ceo dan.”, rece Fran.
“Hej.”, odgovara Sara hladno.
Fran vec dugo nije bio onaj sa kojim je zelela da bude.
“Hoces li ikada imati vremena za mene?”, upita on.
Sara ga pogleda na kratko, ali ubrzo spusti pogled ka telefonu.
“Znas da sam zauzeta oko dramske sekcije.”
“Razumem, ali si me stavila u situaciju da moram da te jurim po skoli. Osecam se kao neki psihopata.”, Fran povisi glas.
Sara se nasmeja. Fran ne.
“Fran, ne preteruj.”
“Ne preterujem. Lucia me je vec dva puta startovala, jer misli da sam singl.”
Sari nestade osmeh sa lica. Bez obzira na njena osecanja prema njemu, ona je ipak zelela da ostane u centru njegove paznje.
“Pa ko zna. Mozda ona bude u mogucnosti da ti posveti vise vremena.”, rece hladno.
“Mozda.”

Ulaz u skolu

Benito uzurbano utrcava u skolu i sudara se sa Karlom. Ispadaju mu naocare,a Karli torbica.
“Izvini, ja zaista…”, poce Beni.
“Nisam kriv sto postojim.”, nastavi Karla.
Ani i Luna se gorko nasmejase. Dve godine druzenja sa Karlom pocele su da uticu na njih.
Beni uzima svoje naocare i uz jos jedno izvini krece ka holu. Karla ga zaustavlja.
“ Da nisi nesto zaboravio?”, upita Karla sarkasticno, fokusirana na torbicu.
Pokunjen, Beni joj dodaje torbicu i odlazi.
“Ponekada se pitam zasto je doba robovlasnistva proslo. Prilicno bi mi koristio jedan, ali nema veze. Vas dve ste za sada dovoljno dobre.”
Luna se nasmeja ne shvatajuci je, a Ani pokusa da prikrije suze. Ubrzo su se i one nasle u holu.

Hol

Veliku buku i graju ucenika, prekida Alicia Salazar. Stajala je na vrhu stepenica. Sa njene desne strane stajao je njen mladi advokat Cris Alvarez, a sa desne strane svi profesori.
“Dragi ucenici, prilicno mi je tesko sto cu ovo morati da vam kazem. Mozda iz prostog razloga sto ni sama ne mogu da se izborim sa tim. Mozda, jer je ceo moj zivot prosao u ovoj skoli. Pocela sam kao obicna sekretarica, sada vas vodim. ”
Karla se zakikota.
“Vidi se.”
Da je Sarin pogled mogao da ubija, Karla bi bila mrtva.
“U cemu je stvar?”, upita neko iz grupe.
“Ucenici, to je protiv nase volje, ali moracemo da zatvorimo skolu.”
Buka koju je Alicia malo cas stisala, sada kao nije ni postojala. Muk. Sokirane, blede face gledale su ka njoj. Alicia, kao skamenjena, poce da place, jer je tek sada shvatila ozbiljnost tih reci, koje se plasila da izgovori. Lupita je ubrzo smeni.
“Deco, morate da shvatite da ovo nije stvar nase volje. Predhodnih mesec dana smo danonocno pokusavali da uradimo sve, samo da do ovoga ne dodje. Ali nismo uspeli. Celnici susedne skole Estrella su radili sve, kako bi nas zatvorili, jer smo, ocigledno, njima oduvek bili konkurencija. A kako su njihove donacije rasle u poslednjih godinu dana, a nase ostajale iste,a troskovi sve veci, necu lagati kada kazem da je problem finansijske prirode.”
Medju ucenicima i dalje tisina.
“Svi dobro znate istoriju ove skole i takodje dobro znate ko sam ja. Znate sta je moja generacija radila da bi smo sebi obezbedili dobru buducnost. Ja verujem da smo uspeli. Mia,Roberta,Diego..Miguel,Giovanni i ja.. mi smo u pocetku bili tako razliciti,a ipak..dobro znate da smo uspeli. I dan danas ne mogu da prezalim ono sto nam se dogodilo. Mozda je to i bilo dobro za nas. Ipak, iako kao profesor ne bih trebala ovo da vam kazem, zelim da vas ohrabrim da uradite nesto…”
Alicia je ustipnu, plaseci se da ne kaze nesto neprimereno. Lupita na sekund ucuta, ali zavrsi svoju recenicu.
“..sa svojim zivotima.”
Muk postade ogromna buka. Ucenici su naglo shvatili ozbiljnost situacije. Svo dotadasnje skolovanje, skoro sva prijateljstva, tako brzo mogu pasti u vodu.
Jedan glas nadjaca ostale.
“Sta ako mi uradimo nesto povodom ovoga!?”
Buka se stisa.Bio je to glas mladog Benita. Vecina ucenika je tada po prvi put cula njegov glas. Tih, ali neverovatno prijatan.
“RBD je uspeo ranije. Uspeli su da uz svoju muziku promene zivote mnogih generacija.”
Lupe sa dozom nade pogleda u Aliciu.
“Sta je tvoja poenta?”, pita Toni.
“U ovoj skoli ima dovoljno talentovanih mladih ljudi, da i mi probamo tako nesto. Necete valjda dozvoliti da ovo bude to. Moramo da se pobunimo. Moraju da nas cuju.”

Tada je poceo. Novi bunt. I mozda je delovalo lako. Mi protiv sveta. Tako nam je bar tada izgledalo. I nismo odustajali. Ali ponekad… nemaju svi srecan kraj..
Mozda bas nas nije bio…
Back to top Go down
***DuLcE_RoBeRtA***
~Bronce~
~Bronce~
***DuLcE_RoBeRtA***


Female
Number of posts : 384
Age : 31
Location : ...sedmo nebo...
Registration date : 2008-09-05

clase "08 Empty
PostSubject: Re: clase "08   clase "08 Icon_minitimeFri 14 Nov 2008 - 23:13

Clase '08 1.02
~Rebeldes o Cobardes?~




Učionica

Svi sede na klupama i stolicama... Ništa se ne čuje. Kao da je neka napuštena prljava soba, a ne kabinet sa 20 učenika...
Bili su zamišljeni. Potajno su krili tugu i bes koji je u njima. Ali Sara nije mogla da izdrži više...
Sara: “Zar ćemo svi ćutati ovde, kao neke mumije?”
Beni: “Ja sam već rekao da...”
Fran ga prekine: “Kao da je važno ono što si ti rekao...xaxa...”
Sara se lažno nasmeja, ali ipak doda: “Ajde Beni, nastvi ono što si počeo da pričaš u holu.”
Fran: “A? Šališ li se? Šta bi mogao da smisli jedan štreber poput njega?”
Sara: “Daj Fran, smiri se...”
Beni: “Znate šta je sve RBD postigao i koliko je doprineo ovoj školi… Mozda bismo i mi mogli nešto slično da uradimo… Zašto i mi ne osnujemo bend?”
Fran ga opet prekine: “‘Jesi li ti pri čistoj svesti? Nema šanse!”
Beni: “Ja verujem da bismo uspeli… Mogli bismo da prikupimo dovoljno novca kako bi izvukli školu iz finansijskih problema…”
Svi ga pogledashe na veoma cudan nacin… Kao da to nije bio Beni koga su do tada poznavali… Povučeni decak iz zadnje klupe, konacno je pokazao svoje pravo lice...
Zatim se začuje Soniin glas: “Ideja i nije tako loša…”

Ponovo nastade tišina...
Posle nekog vremena Karla ustane i kaže: “Pa znate, ja pevam odlično, a i izgledam kao što možete da primetite… Samo ne znam da li bi volela da pristupim nekoj grupi… Znate, moj tata meni može celu školu da kupi, pa ne vidim razloga zašto bi se ja borila za ovu kad mogu da idem u mnogo bolju…”
Sara je prekine: “U redu je Karla, ali u ovoj školi ima i stipendista, to nemoj da zaboraviš…”
Karla: “Znam, ali za njih postoje državne a ne elitne škole... Ali kako god... Idemo devojke (obraća se Luni i Ani), ne vidim ni jedan dobar razlog zašto da ostanem ovde...”
Luna i Ani potrčaše za njom, kao i uvek.
Ubrzo ode i Sara, za njom i Fran... i polako se svi raziđoše...


Soniina soba

U sobi su Beni i ona...
Razgovaraju o ideji da oforme grupu...
Sonia: “E, keve mi, ideja ti je odlična!“
Beni: “Pa jaaa? Pa ja ne znaaam da li je to u redu ja sam samo to predložiooo...!“
Soni: “Ma opušteno, ideja ti je odlična...“
Beni: “Aliii...“
Soni: “Ma nema ali... slušaj, moramo da organizujemo audiciju za grupu, ali neću niko ništa, za sada, da sazna, hoću da to bude naša mala tajna. Znam zašto ti to govorim...“
Beni: “Dobro, aliiiiiii... “
Soni: “Znači dogovorili smo se nikome ni reči...“

Beni izlazi iz njene sobe. Na izlazu zatiče perfekta Oktavija. Oktavio ime se obraća: “Da li vam je poznato pravilo da muškarci ne smeju da budu u ženskim sobama!?“
Beni: “Da, aliiii... “
Soni: “Nije on kriv ja sam kriva, mene kaznite.... “
Beni: “Ne, ja sam... “
Perfekt: “Odlazi i da vas više nisam video, inače ću oboje da kaznim...“


Direktorska kancelarija

Alicia i Lupita razgovaraju...
Alicia: “Zar je moguće, nakon ovoliko godina da se ovo nama dešava?“
Lupita: “Stvarno ne znam šta da kažem, mene je sve ovo jako pogodilo, ti sama znaš koliko smo se nas dve trudile.“
Alicia: “Sigurno postoji neko rešenje!“
Lupita: “Da, ali nas dve nismo toliko moćne da učinimo nešto što bi popravilo situaciju!“
Alicia: “Pa da, ali...“
Lupita: “Ja znam dobro kako se osećaš...mada, ne, ne postoji rešenje.“
Obe su zaćutale ali bila je tu i jedna suza koju je Alicia pustila... “Sve se pretvorilo u jednu noćnu moru!“: reče ona.
Lupita: “Opusti se“, doda joj čašu vode i kaže joj: “Popi malo vode, vidiš da ti nije dobro... “ gledajući u gomilu papira ispred nje.
Situacija se zakomplikovala, a neki nisu ni bili svesni toga...


Karlina soba

Ani reče Luni: “Znaš sada dok Karla nije ovde, htela bih nešto da te pitam...“
Luna: “Reci!“
Ani: “Pa ovaj, ustvari neznam da li je prijatno!?“
Luna: “Ne, slobodno!“
Ani samo što je htela da izgovori o čemu se radi, kad odjednom u sobu je uletela Karla i popravljajući šminku saopštila im je da je Alicia rekla da se opet sakupe u holu za pet minuta jer ima nešto da im saopšti...


Hol

Svi su tamo, velika je gužva, Alicia se probija do učenika i saopštava im vest : “...Finansijska situacija Elite way school se pogoršala i škola će što ranije prestati sa radnom...“. Nakon nekoliko sekundi što je Alicia to rekla, iz gužve se izdvaja Sonia, koja je uvek bila mirna i povučena, i želi nešto da kaže. Probijajući se do mikrofona privlačila je svima pažnju i svojim buntovničkim stavom, stala je pred mikrofon i progovorila: “Ja znam da polovina vas ovde nije zbog svoje volje u ovoj školi, i znam da vam je ponekad svega dosta, ali zamislite koliko bi vaš život bio neispunjen i prazan da nema škole, zato mislim da treba da se pobunimo i da ne dozvolimo da ovo, što su neki ljudi godinama gradili kao neku kulu, će sada da se sruši. Zato sada svi koji ste samnom i koji me podržavate dignite ruke.“ Polovina njih gledala ju je zbunjeno dok je polovina digla ruke i počela da klima glavom.
Pobuna je počela...

Karla se obraća Ani i Luni: “E, šta ova kretenka glumi?“
Ani i Luna su je samo pogledale praviše se da je podržavaju.
Karla: “Mislim, nikada ništa do sada nije smela da kaže a kao sad se za nešto ona bori, mislim stvarno, ko je ona u opšte!?“ “Uff.... Lepo sam govorila mom tatici da me ne šalje u školu gde su sami kreteni!Msm ne kažem to za vas , već znate na koga se odnosi“ nastavi ona.


Soniina soba

Sara: “E, na šta si ti mišlila kada si onako istrčala pred mikrofon?“
Sonia, ne govoreći pravi razlog reče: “Ma ništa, ipak ti i sama znaš da ja najviše volim da sam ovde u školi. Kada sam kući uvek imam problema sa matorcima, ovde mi je nekako najbolje... Ovo sve radim da nebi otišla kući.“
Sara: “Znam da nije baš tako, ali nema veze... nego jesi li videla moju novu suknjicu?“
Sonia: “Ima sada važnijih stvari od toga!“
Sara: “Ma predivna je...“ rekla je ne obraćajući pažnju na Soniu “... da samo znaš... istu takvu sam videla na najnovijoj modnoj reviji u Francuskoj, 100% su iste...“
Sonia nije obraćala pažnju na Saru koja je pričala o svojoj suknji, već je izašla iz sobe, dok je ova nastavila da priča sama sa sobom...


Dvorište

Fran sa Toniem razgovara u vezi raspadanja škole: “Znaš, meni je svejedno, mada, glupo mi je zbog vas, drugara, koji ste stipendisti i koji nemate lovu za školu, a ovo vam je bila idealna prilika da nešto postignete, ali zbog mene mi je opušteno, ćale mi uvek može naći neku dobru školu, tako da ne znam da li da podržim Soniu...“
Toni mu odgovara: “Ja ću se pridružiti ma kakva god to ideja bila, mada mi je bezveze jer ja nisam za ništa talentovan, dok si ti za mnogo toga, a Sonia će sigurno tražiti nekog ko je talentovan da joj pomogne.“ “Ma opušteno, šta bude, biće, mada ja ne verujem da ovu školu bilo šta može da izvuče iz krize, ali nema veze, ako ti hoćeš i ja ću se pridružiti...“ :reče Fran.
Zatim oboje odlaze u svoje sobe...


Hol

Sonia se srete sa Benijom u holu i reče mu: “Bila sam sa Viktorijom i ispričala sam joj za ideju da organizujemo audiciju za grupu. Misli da je ideja odlična, čak mi je i pomogla da napravim plakate za poziv na audiciju. Možeš li da mi pomogneš da ih zalepim?“
“Mogu“ :reče joj Beni...
Uputiše se prema kafeteriji koja je prestala sa radom...


Karlina soba

Ani, Luna i Karla komentarišu Soniinu ideju.
Karla: “Devojke, jeste li čule Soniinu suludu ideju? Mada, nisam ni sumnjala da će osoba poput nje da se udruži sa onim štreberom... kako mu ono beše ime?”
Ani: “Beni...”
Karla: Da, Beni... Msm užas... Zar da skačem po bini i pevam Rebelde kao što je to radio RBD? Nema šanse!!!”
Ani: “Ali...”
Luna, koja je sve vreme gledala u Karlu kao u Boga i upjala svaku njenu reč, prekine Ani: “Slažem se sa Karlom, potpuno je u pravu!”
Ani nastavi: “Meni se čini da je Sonia u pravu.”
Karla: “A? Jesam li dobro čula? Ponovi mi, molim te...!!!”
Ani je prvi put rekla ono što je stvarno mislila: “Msm da su Beni i Sonia u pravu. Ipak, Karla, nisu svi bogati kao mi, i baš zbog toga, mi treba drugima da pomažemo. Možda bismo mogli da im poklonimo neku sumu novca za instrumente na kojima će svirati?”
Karla, iznervirano: “Alooo, zemlja zove Aniii!!! Šta se dešava sa tobom? Kako uopšte možeš tako nešto da pomisliš? Kad se škola zatvori, prebacićemo se u Estrellu i gotovo! Ionako je mnogo bolja naspra ove...!!!”
Ani: “U redu, zaboravi šta sam rekla...”
Na to joj Karla odgovara cinično: “Potrudiću se...”



I tako... Dok neki daju sve od sebe kako bi pomogli školi, a neki baš suprotno, približava se možda najznačajniji dan u životu malih buntovnika... Samo je pitanje da li će oni biti u stanju da se suoče sa izazovima koji ih čekaju...




_________________Clase '08 1.03
~Un amor fugaz o mucho mas?~







Hol

Ani i Luna stoje na kraju hola i slušaju ogovaranje Karle, dok pored njih prolaze učenice druge i treće godine... Podsmevajući se jednoj učenici sa 3 godine, Karla reče: „Znaš mala, ja ti nisam bilo ko, ja sam nisam cak ni onako razmažena bogatašica kao što se prica po školi, ali ja vodim računa o svojoj kosi, pa tako bi mogla i ti, xaxa“ i nasmeja joj se kao nikada do sada, misleći da je veoma duhovita, na šta joj Ani odgovara: „ E sada si stvarno p..“ „Znam bila sam veoma cool, jao hvala vam“ na šta joj ove dve odgovoriše pogledom jedne u drugu, ne usuđivajući se bilo šta da kažu...

Nekoliko minuta kasnije sa druge strane hola okupila se grupa učenika, toliko velika da se buka i galama ponovo vratila u napušten zamak „Elite Way School“... za tu buku glavni krivac ili bolje rečeno glavni zaslužan bio je plakat za audiciju od Sonie i Benia koji je izazvao veoma veliko interesovanje.... Karla ne znajuci o cemu se radi 'ladno rece „što se oni luzeri sakupljaju tamo, pa ja sam ovde, ahhhh...“ Nakon toga, prišla je sa svojim dvema „pratiljama“ ka plakatu i praveci se da je centar sveta prokomentarisala je: „Oh, ljudi, sa čime se vi smarate! Ma to su gluposti! Ma taj štreber kako se ono beše zvaše...... ma uvek mu zaboravim ime, devojke molim vas pomozite mi, kako ono bešeee... o da Beni, ne može da smisli ništa što je normalno, jer njegov mozak, ma necu da vam pricam o njegovom mozgu nego, on je kreten, kako može da spasi ovu, vec propalu školu, ljudi molim vas“, dok je to govorila graciozno, kako samo ona to ume, naišao je i Beni sa svojim najboljim prijateljem Alexom, koji su se neprimetno prišunjali grupi ispred plakata...
Nakon čega ih je Karla videla prokomentarisala je: „O moj bože, ovo je već postao javni toalet za idiote kao što ste vi, zato hajdemo devojke“.
Plakat je samo nekoliko minuta stajao na zidu, a spisak prijavjenih bio je skoro pun!



Beni i Sonia razgovaraju na putu do Soniine sobe

'' Imam osećaj da će ovo da uspe'' poskakujuci rekla je Sonia
'' Da ,i ja'' odgovorio je Beni...
Sonia - ''Jedva čekam da vidim Karlin izraz lica''
Beni - ''Važi ,ali nemoj da zaboraviš da je nas cilj da spasimo skolu a ne da....''
Sonia - ''Znam, znam...Zamisli samo nas...na sceni...hiljade fanova uzvikuje nase ime...e.e.e...''
Njihov razgovor prekida Sara '' Ima li novosti u vezi audicije?''
Beni - ''Pa ...postavili smo plakat u skoli i dosta njih se odazvalo pozivu''
Sara - ''Odlično''
Beni - '' Sad vas ostavljam...idem da vidim kakvo je stanje dole''
''Zdravo'' odgovorile su u isti glas.


Soniina soba

"Sta je tvoja poenta?” reče Sara veoma bliskoj drugarici iz razreda Sonii.
"Ma, ne radi se o nikakvoj poenti, fora je da sacuvam društvo” rece sva pogubljena i pomalo pobleda Soni.
“Ja znam o cemu se radi, ali obećaj da ćeš mi priznati, ukoliko pogodim, ali obećaj!” reče Sara.
“Ladno ću da ti priznam, mada ja od tebe ništa ne krijem, mislim da ti već sve znaš o meni, tako da nemam šta da ti priznam...!” veoma brzo skoro u polu nesvesti, pa i ne povezano odgovori Sonia.
Reče joj Sara: “Znam da meni to sada nije važno ali molim te,molim te, molim te odgovori” Sonia reče:”Šta?” “Da li ti se svida Beni, jel' se ložiš na njega? Aaaaaaa?” , za Soniu pitanje je bilo jako čudno.... mislila je u sebi “bože šta je sa ovom, kome danas nije dobro meni ili njoj?”....
Sara u trenutku tišine ponovi pitanje, nekako stdljivo sa nekim skroz nežnim osecanjima koje do sada nikada nismo videli kod nje... U njenom oku, video se neki osećaj ljubomore, da ljubomore na Soniu, ili je možda bilo to cak i nešto i drugo, ali osecanja se nisu iznosila... tišina je zavladala u tom delu škole... dok u dvorištu...


Dvoriste

Karla: ''Aaaa ...Ovaj put si stvarno preterao !''
Fran: ''Opušteno, to je samo nokat ''
Karla vrištući odgovara: ''Samo nokat! To je moj nokat!!! On ima svoju vrednost!''
Fran: ''Dobro ,izvini..Kako mogu da ti se odužim?''
''Hmm...mogao bi da me izvedeš na pice ?'' :blagi zločesti osmeh video se na Karlinom licu
Fran zaćuđeno odgovara - ''Pa...''
''U 8 ispred moje sobe. Buy'': rekla je Karla i otisla.

''Zzzzz....'' Čuo se zvuk Franovog telefona!
Sara: '' Razmislila sam i ...pošto si rekao da malo pažnje posvećujem tebi...odlučila sam da to ispravim ...''
Fran: ''Kako?''
Sara: ''Večeras u 8 ispred ulaza škole. Ćao''

Nije stigao ni da odgovori ,Sara je već spustila slušalicu.

Iako je Sara bila ona sa kojom je želeo da bude i koju voli...počeo je da sumnja u svoju ljubav prema njoj... Karla je ipak bila dobra prilika i mogla bi da utiče na njegovu reputaciju u školi..... Ali odluka je samo na njemu...




Hol

Karla, Ani I Luna prolaze kroz hol. Ostali su na chasovima. Poshto je primetila veliki spisak za audiciju, Karla odlucila je da se sasvim optrudi da Sonia i Beni ne uspeju u svojo nameri…

Karla: “Hmm… Kako sve ovo lepo izgleda, ali verujem da ce josh lepshe izgledati ako promenim vreme i mesto audicije….”
Ani: “Karla, bolje nemoj, primetice…”
Karla: “Ma opushteno, ja sam genije, nema sanse da primete”.
Ani: “Svejedno, nije lepo to sto radis…”
“Ja sam izuzetno lepa pa prema tome nema potrebe da radim lepe stvari!!!” : rece Karla gledajuci se na ogledalce.
Ani je mislila u sebi: “Boze, ovo je definitivno najgluplja izjava koju sam u zivotu chula…”

Bilo bi lepo da je Ani imala dovoljno hrabrosti da to kaze naglas…




Ispred Karline sobe

8 je sati… Fran je ispred Karline sobe… Dok ju ceka, misli u sebi: “Nadam se da sam ispravno postupio… Msm, ipak je ovo Karla Fernandez… Nadam se da se Sarita nece ljutiti… Poslacu joj poruku…
Poruka: “Dusho moja, nazalost nemogu da dodjem da se vidimo, loshe se osecam, verovatno jer danas nisam nista pojeo… Volim te xD”
Izlazi Karla, Fran ju “skida” pogledom I kaze: “Izgledas predivno”, na sta mu ona hladno odgovori: “Znam…”
Fran: “Gde zelish da odemo?”
Karla: “Idemo u dvorishte, na svez vazduh…”
Fran: “U redu… samo, molio bih te da ne govorih Sari za ovaj nash izlazak…”
Karla kroz smeh “Ma nebrini se!”



Hol

Karla I Fran prolaze, ali utom nailaze Sonia i Sara… Kad ih je Karla spazila, pochela je da se muva oko Frana, dok na kraju ga nije naterala da je poljubi.
Sonia, koja ih je primetila, obraca se Sari: “E, bolje da idemo u WC, nije bi dobro…”
Sara: “Pa idemo do sobe, tamo imas WC…”
Sonia: “Ok, idemo onda nekim drugim putem…”
Sara: “U chemu je problem?”
Sonia sve uzrujana odgovara: “Ma niiistaa…”
Cim je Sara krenula da se okrene na drugu stranu, Sonia je naglo povuce i prodere se: “Obecaj mi da se nece okrenuti, molim te!”
Sara se otrgne I okrene se…


Ugledala je Frana i Karlu kako se ljube… U njenim ocima su nekontrolisano krenule suze… Verovatno zato jer se osecala izdanom… Njena ljubav prema Franu nije bila toliko velika da se ne odvaja od njega, ali bila je dovoljno velika da je ovaj prizor povredi…

NASTAVIĆE SE...

nasla am na hefci...
Back to top Go down
 
clase "08
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» officijalna galerija"trendy"
» Maite Perroni bi volela da bude ,,zena ubica"

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
♥Rebeldemania Serbia♥ :: Off topic :: Web novele-
Jump to: